Вчися вухами | Історія Криму

Вчися вухами | Історія Криму
Вчися вухами | Історія Криму

Аудіоуроки, які допоможуть тобі вивчити історію півострова Крим. Також більше дізнатись про людей, які там живуть, про їхню культуру та звичаї. Ілюстрації до аудіоуроків створені на основі візуального матеріалу The Ukrainians Media.

  1. Історія | Одного дня ми деокупуємо Крим. Що робити далі?

    SEP 14

    Історія | Одного дня ми деокупуємо Крим. Що робити далі?

    Кандидат історичних наук та викладач Києво-Могилянської академії Мартін Кислий пропонує подумати над питаннями: 03:26 Що таке деокупація і якою вона може бути? Варіанти, які можливі у Криму 05:50 Реінтеграція Криму: що таке “когнітивна деокупація”? Як відновити українську ідентичність у Криму? 08:47 Як можна почати когнітивну деокупацію для кримців та жителів материкової України? Більше аудіоуроків, а також невеличкі завдання та додаткові матеріали до них шукай тут: ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://audiolessons.nus.org.ua/⁠⁠ Проєкт "Вчися вухами" реалізовує ГО "Смарт Освіта" в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього проєкту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов'язково відображає погляди USAID або уряду США.

    12 min
  2. Історія | Про яке майбутнє мріють кримці?

    SEP 12

    Історія | Про яке майбутнє мріють кримці?

    Фахівець з кримськотатарської мови, викладач, перекладач Фазилов Арслан розповідає про: 00:48 Про окупаційні процеси в Криму та як вони позначились на кримських татарах 02:12 Коли Крим вперше став автономною республікою 03:15 Створення Автономної Республіки Крим у 1991 році 04:13 Що таке автономія і навіщо вона потрібна для деяких територій 05:17 Чому автономія потрібна Криму: розвиток мов та реалізація прав корінних народів, збереження культурних пам’яток. Більше аудіоуроків, а також невеличкі завдання та додаткові матеріали до них шукай тут: ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://audiolessons.nus.org.ua/⁠⁠ Проєкт "Вчися вухами" реалізовує ГО "Смарт Освіта" в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього проєкту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов'язково відображає погляди USAID або уряду США.

    12 min
  3. Історія | Спротив окупації в Криму і його ціна

    SEP 10

    Історія | Спротив окупації в Криму і його ціна

    Постійна Представниця Президента України в Автономній Республіці Крим, правозахисниця та співзасновниця громадської організації “КримSOS” Таміла Ташева рохповідає про: 00:53 Що таке спротив? Як почалась окупація Криму у 2014 році 04:42 Хто і як чинить спротив окупантам у Криму: історії Олександра Тарапона, Богдана Зізи, Леніє Умерової 11:47 Про рухи спротиву у Криму (“Кримські бойові чайки”,“Жовта стрічка”, “Зла мавка”, “АТЕШ”) Більше аудіоуроків, а також невеличкі завдання та додаткові матеріали до них шукай тут: ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://audiolessons.nus.org.ua/⁠⁠ Проєкт "Вчися вухами" реалізовує ГО "Смарт Освіта" в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього проєкту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов'язково відображає погляди USAID або уряду США.

    16 min
  4. Історія | Чи чекають на Україну в Криму? Спілкування між материком і півостровом, яке не обривається з 2014 року попри все

    SEP 7

    Історія | Чи чекають на Україну в Криму? Спілкування між материком і півостровом, яке не обривається з 2014 року попри все

    Фахівець кримськотатарської мови, викладач, перекладач Фазилов Арслан розповідає про спілкування між материком і півостровом, яке не обривається з 2014 року попри все. 01:00 Фейковий референдум “Про статус Криму” у 2014 році. Як російські окупанти закріпились на півострові 03:10 Як діяло проукраїнське населення Криму: чому мітинги виявились провальними. Репресії проти громадських активістів 05:47 Як переселенці підтримують зв’язок півострова з материком. Більше аудіоуроків, а також невеличкі завдання та додаткові матеріали до них шукай тут: ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://audiolessons.nus.org.ua/⁠⁠ Проєкт "Вчися вухами" реалізовує ГО "Смарт Освіта" в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього проєкту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов'язково відображає погляди USAID або уряду США.

    9 min
  5. Історія | Чому сталася друга окупація Криму в 2014 році. Хронологія

    SEP 5

    Історія | Чому сталася друга окупація Криму в 2014 році. Хронологія

    Історикиня і вчителька історії Антоніна Макаревич розповідає про: 01:28 Коли ще росія окуповувала Крим? 04:52 “Харківські угоди” 2010 року як одна з ключових подій, які призвели до окупації півострова 07:20 Як у Криму з’явились “зелені чоловічки” 10:07 Події 26-28 лютого 2014 року в Сімферополі 11:35 Опір окупантам 14:35 “Референдум” щодо статусу Криму Більше аудіоуроків, а також невеличкі завдання та додаткові матеріали до них шукай тут: ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://audiolessons.nus.org.ua/⁠⁠ Проєкт "Вчися вухами" реалізовує ГО "Смарт Освіта" в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього проєкту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов'язково відображає погляди USAID або уряду США.

    21 min
  6. Культура | Ти знаєш про Крим більше, ніж тобі здається: Артек, верблюди і чібереки

    SEP 3

    Культура | Ти знаєш про Крим більше, ніж тобі здається: Артек, верблюди і чібереки

    Фахівець кримськотатарської мови Арслан Фазилов розповідає про: 01:04 Географія Криму: гори, яйли 03:47 Кліматичні зони півострова, вулкани та які “фірмові” фрукти та овочі ростуть у Криму 07:20 Про кухню мешканців Криму 09:17 Про топоніми Криму: як правильно називати міста та села? Більше аудіоуроків, а також невеличкі завдання та додаткові матеріали до них шукай тут: ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://audiolessons.nus.org.ua/⁠⁠ Проєкт "Вчися вухами" реалізовує ГО "Смарт Освіта" в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього проєкту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов'язково відображає погляди USAID або уряду США.

    13 min
  7. Історія | Північнокримський канал: чим допомогли води Дніпра

    AUG 31

    Історія | Північнокримський канал: чим допомогли води Дніпра

    Вчитель історії та міжнародних відносин Богдан Грушецький розповідає про: 02:32 Як війна та депортації вплинули на довкілля Криму 07:05 Проєкт Північнокримського каналу: з чого все почалось 10:33 Як вода з Дніпра змінила сільське господарство у Криму 13:43 Окупація Криму і припинення водопостачання з материкової України: як це вплинуло на екологію та господарство Більше аудіоуроків, а також невеличкі завдання та додаткові матеріали до них шукай тут: ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://audiolessons.nus.org.ua/⁠⁠ Проєкт "Вчися вухами" реалізовує ГО "Смарт Освіта" в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього проєкту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов'язково відображає погляди USAID або уряду США.

    18 min
  8. Історія | Голод, репресії та “розстріляне відродження”. Які сторінки історії передували депортації 1944 року

    AUG 29

    Історія | Голод, репресії та “розстріляне відродження”. Які сторінки історії передували депортації 1944 року

    Кандидат історичних наук та викладач Києво-Могилянської академії Мартін Кислий розповідає про: 01:20 Становлення радянської влади на Кримському півострові: терор та голод 04:40 Більшовицька “татаризація” органів влади у Криму як частина програми колонізації півострова 08:40 Голод 1920-тих – початку 30-тих років. Великий сталінський терор 1936 року 12:38 “Розстріляне відродження” Криму 14:28 Депортація кримських татар 1944 року. Більше аудіоуроків, а також невеличкі завдання та додаткові матеріали до них шукай тут: ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://audiolessons.nus.org.ua/⁠⁠ Проєкт "Вчися вухами" реалізовує ГО "Смарт Освіта" в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього проєкту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов'язково відображає погляди USAID або уряду США.

    17 min

About

Аудіоуроки, які допоможуть тобі вивчити історію півострова Крим. Також більше дізнатись про людей, які там живуть, про їхню культуру та звичаї. Ілюстрації до аудіоуроків створені на основі візуального матеріалу The Ukrainians Media.

To listen to explicit episodes, sign in.

Stay up to date with this show

Sign in or sign up to follow shows, save episodes, and get the latest updates.

Select a country or region

Africa, Middle East, and India

Asia Pacific

Europe

Latin America and the Caribbean

The United States and Canada